logo trycho

TRYCHOLOGIA

to nowa i ciągle rozwijająca sie dziedzina z pogranicza medycyny, fryzjerstwa  i kosmetyki,

która zajmuje się problemami skóry głowy i włosów. 

Jeśli masz problemy ze skórą głową lub zależy Ci na prawidłowej jej pielęgnacji to zapraszam na konsultację trychologiczną. Mikrokamerą w powiększeniu 60 i 200 krotny razem sprawdzimy aktualny stan Twojej skóry głowy (najlepiej gdy odstęp od ostatniego mycia wynosi min. 24h) i spróbujemy ustalić problem i jego przyczyny. Mając w ofercie specjalistyczne produkty BANDI, MONRIN, DR MICHAELS, REVITALASH jestem wstanie dobrać kosmetyki do Twoich potrzeb lub rozplanować specjalne kuracje wzmacniające w gabinecie.

Problem skóry głowy to nie tylko tak bardzo w ostatnim czasie reklamowane wypadanie włosów, to także łupieże, łojotokowe zapalenia, świądy, podrażnienia czy podrażnienia po farbowaniu.

trycho 1trycho 2trycho

Oferta gabinetu ukierunkowana na pielęgnacje skóry głowy i włosów:

- diagnostyka skóry głowy przy pomocy mikrokamery

- analiza pierwiastkowa i witamin skanerem 3D Human
- mezoterapia mikroigłowa frakcyjna skóry głowy
- d'arsonwalizacja skóry głowy
- elektrostymulacja skóry głowy grzebieniem Triada

- infuzja tlenowa
- SPA rytuał dla skóry głowy i włosów
- trychokosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów włoskiej firmy MonRin, BANDI Trichoesthetic,

Dr Michaels, Revitalash
- naturalna suplementacja 

Analiza pierwiastkowa i witamin skanerem 3D Human ( kwantowy rezonans magnetyczny)

Sygnały fal elektromagnetycznych emitowane przez ludzkie ciało odzwierciedlają stan zdrowia człowieka.

Analizator kwantowy magnetyczny to najnowsze urzadzenie do analizy tego zjawiska. Fale o słabej częstotliwości magnetycznej i energia ciała ludzkiego są zbierane przez odpowiedni czujnik i wzmacniane przez przyrząd z wbudowanym mikroprocesorem. Następnie dane porównywane są ze średnią rezonansu kwantowego dla chorób diety i innymi wskaźnikami wbudowanymi w przyrząd.

Tak więc bazując na wynikach analizy kształtu fal oraz oraz standardowych zaleceniach profilaktyki i lecznia możemy dokonać między innymi analizy wartości witamin i pierwiastków zawartych w organiźmie, których niedobory mogą być przyczyną wypadania włosów.

d'Arsonawlizacja skóry główy

Prądy d'Arsonvala wykorzystywane są medycynie fizykalnej od dawien dawna. Oprócz szerokiego zastosowania przy terapiach antytrądzikowych, stosuje się je też z uwagi na swoje właściwości w terapiach dla skóry głowy min.  we wzmożonym wypadaniu włosów, łojotoku skóry głowy, zaburzonym krążeniu krwi skóry głowy. Prądy, które są wytwarzane w trakcie zabiegu powodują rozszerzenie naczyń włosowatych w obrębie owłosionej skóry głowy, a dzięki pobudzonemu krążeniu następuje odżywienie cebulek włosowych i podudzenie mieszków włosowych do regeneracji. Ponieważ podczas działania tych prądów wytwarza się ozon, świetnie sprawdzają się u osób z łupieżem i cierpiących na nadmierne przetłuszczanie się.

Elekrostymulcja grzebieniem TRIADA

Pod wpływem oddziaływania impulsów na tkanki dochodzi do tarcia między poruszającymi się jonami a strukturą wewnętrzną tkanek. Efektem tego zjawiska jest wytworzenie ciepła, które wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i wydzielanie ciał histaminopodobnych. Dzięki tym zjawiskom aparat stymuluje odżywienie i dotlenienie opuszki włosa oraz ułatwia przenikanie w głąb skóry składników aktywnych. 

Korzyści: wzrost odżywienia i dotlenienia opuszek włosów, ułatwienie przenikania w głąb skóry składników aktywnych wykorzystywanych w zabiegu trychologicznym, hamowanie atrofii i wypadania włosów, wzmocnienie struktury włosów

Masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy pełni bardzo ważną funkcje w utrzymaniu zdrowej skóry głowy i pięknych włosów.

Wywołuje przekrwienie skóry i opróżnia gruczoły łojowe, czym wpływa na równomierne rozłożenie łoju na skórze, a dodatkowo relaksuje i redukuje napięcie w tym obszarze przywracając prawidłowy przepływ energii.W wyniku niedostatecznej mikrocyrkulacji cebulki włosów są żle odżywione, przez co włosy są słabsze i szybciej wypadają. Podczas masażu dochodzi do lepszego zaopatrzenia cebulek włosów w substancje odżywcze i tlen oraz złuszczenia martwego naskórka, który blokując pory pobudza gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji łoju.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA FRAKCYJNA

 

Trychokosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów włoskiej firmy MonRin

5 etapów pielęgnacji MonRin:  

Skóra głowy

 ETAP 1 - oczyszczanie i złuszczanie skóry głowy (Wzmacniający Lotion Oczyszczający do Skóry Głowy)

 ETAP 2 - pielęgnacja skóry głowy (np. Ekstrakt Wzmacniający do Włosów Słabych i Matowych)

 ETAP 3 - mycie skóry głowy i włosów (5 rodzajów szamponów o różnym przeznaczeniu i działaniu)

Skóra głowy i włosy

 ETAP 4 - pielęgnacja włosów oraz skóry głowy preparatami wymagającymi spłukiwania

(Olejek Nawilżający, Balsam z Keratyną o zapachu owoców tropikalnych)

 ETAP 5 - końcowa pielęgnacja włosów i skóry głowy preparatami nie wymagającymi spłukiwania

(Lotion Odżywczy, Koncentrat Energetyzujący, Kompleksowa Kuracja dla Włosów Zniszczonych)