OCZYSZCZANIE TWARZY


Tradycyjny zabieg manualnego oczyszczania skóry, poprzedzony specjalną maską rozpulchniającą. W celu wyciszenia skóry nakładana jest odpowiednia maska łagodząca.

    Zabieg ten można wzbogacić min. o peeling kawitacyjny, sonoforeze, masaż twarzy, względnie mikrodermabrazję.

AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA

Akupunktura to technika od setek lat stosowana w Chinach, 

jeden z sekretów piękna kobiet w starożytności :)

 

akupun  akupunkt

Jak działa akupunktura kosmetyczna:

- zależy od równowagi wewnętrznej

- powiązana z przepływem Qi i Krwi na twarzy

- leczenie od wnętrza do warstwy zewnętrznej 

 

 

Częstotliwość zabiegów:

- pierwsze 2 tyg - 2x w tygodniu

- następnie 1x w tygodniu i raz na 2 tygodnie

 

 

 

 

 

PEELING KAWITACYJNY

       Peeling kawitacyjny to bezbolesne, głębokie oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, która pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników,wągrów i bakterii. Zapewnia wygładzenie i regenerację skóry, poprawia mikrokrążenie, ma działanie dezynfekujące. Przeznaczony do skóry wrażliwej, delikatnej, trudno gojącej się, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek. Polecany również, jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.

Zabieg ten powoduje skuteczne złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie młodszej warstwy skóry, wolnej od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych, a także pozostałości kosmetyków. Tak przygotowana skóra jest gotowa do lepszego wchłonięcia preparatów. Rezultatem oczyszczania (peelingu) jest widocznie wygładzona i delikatna w dotyku skóra, z otwartymi porami i mieszkami włosowymi, zdezynfekowana (bakterie i drobnoustroje zostają rozerwane). Skóra może ulec lekkiemu zaczerwienieniu, które zniknie po kilku minutach.

 

peeling kawitacyjny i zabieg parafinowy na dlonie

 

MIKRODERMABRAZJA

     Mikrodermabrazja to zabieg intensywnie pielęgnujący skórę. Jego zadaniem jest poprawa lub korekta naskórka oraz usuwanie zrogowaciałych komórek z jego zewnętrznej warstwy. Przyrząd pozwala na stopniowe i kontrolowane złuszczanie naskórka. Mówimy tu o kontrolowanej mikrodermabrazji, ponieważ zarówno zrogowacenie naskórka, które należy usunąć jak i intensywność zabiegu (głębokość złuszczania) są oceniane i dobierane indywidualnie. Ta cecha sprawia, że jest to technika bardzo bezpieczna.

Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone, a złuszczanie następuje stopniowo, warstwa po warstwie. Nie ma tu niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczenia, ani powstania blizn. Zabieg nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności – jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach. Zabiegi mikrodermabrazji można wykonywać nawet przy cerze naczynkowej.
Zarówno głębokość złuszczania, jak zestaw preparatów stosowanych w trakcie zabiegu są dobierane indywidualnie do stanu skóry i jej problemów, ale każda kuracja przebiega na tej samej zasadzie, zmierzając do stopniowego osiągania założonych efektów:

  • likwidacja problemów skórnych (drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń)

  • pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

  • generalnej regeneracji skóry, głównie przy zaniku włókien kolagenowych

  • wzrost absorpcji składników aktywnych w kosmetykach

  • ochrona przed nowymi uszkodzeniami i starzeniem

  • eliminacja rogowacenia oraz suchości skóry

 

Częstotliwość zabiegów

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądzika). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji. Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg.

MASAŻ TWARZY

        Masaż twarzy jest nieodzowną częścią pełnych zabiegów kosmetyczny. Może być także wykonywany samodzielnie na preparatach indywidualnie dobranych do potrzeb skóry. Masaż wykonywany jest manualnie, a dla urozmaicenia i wzmocnienia efektów łączymy go z masażem zimnymi kulami.

Podkategorie